PCC EXOL nagrodzona tytułem „Etyczna Firma 2017”
 

PCC EXOL nagrodzona tytułem „Etyczna Firma 2017”

 
 

Brzeg Dolny, 28 marca 2018

Za prawidłowe funkcjonowanie firmy odpowiadają wszyscy pracownicy, przez którymi każdy dzień stawia nowe wyzwania. Często zdarza się, że wyczucie tego, co jest zgodne z normami etycznymi, społecznymi, czy kulturą organizacyjną firmy, wcale nie jest łatwe i oczywiste. Najskuteczniejszym sposobem na wybór jedynej słusznej, lecz często trudniejszej drogi do realizacji celów biznesowych, jest wpuszczenie w krwioobieg przedsiębiorstwa,  wartości etycznych zasilających bez wyjątku wszystkie jego komórki…


 

22 marca 2018 r. w Warszawie, odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Puls Biznesu, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu „Etyczna Firma 2017”. Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie firm systemowo prowadzących działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę, wykazujących największą aktywność w tym obszarze na tle innych przedsiębiorstw w Polsce.

Wśród 28 nagrodzonych finalistów, oprócz dużych graczy rynkowych, znalazły się także przedsiębiorstwa reprezentujące sektor małych i średnich firm. Oprócz tej zmiany, organizatorzy wprowadzili także nową, specjalną kategorię o nazwie „Super Etyczna Firma”, gdzie do ścisłego grona 9 laureatów zakwalifikowała się firma PCC EXOL SA. Inne firmy nagrodzone w nowej kategorii to: Johnson & Johnsona Poland, Siemens, Grupa Raben, Bama Logistics, CEMEX Polska, Citi Handlowy, Janssen-Cilag Polska, ANG Spółdzielnia.

Kolejna kategoria konkursowa, to „Firmy Duże”. Tu, w gronie laureatów znalazły się: AbbVie Polska, Bank Zachodni WBK, CMC Markets UK S.A. Oddział w Polsce, Grupa Saint-Gobain Polska, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski, Kompania Piwowarska, KRUK, Nationale-Nederlanden, Provident Polska, Pramerica Życie TUiR, PZU, Schenker.

Informacje o Konkursie Etyczna Firma

  • W tym roku odbył się finał 4 edycji Konkursu.
  • W tegorocznej edycji do Konkursu zgłosiło się 227 uczestników, z czego zakwalifikowanych zostało 75 firm.
  • Uczestnicy konkursu podlegają bardzo szczegółowej weryfikacji prowadzonej przez specjalny zespół analityków z firmy PwC.
  • Partnerem merytorycznym Konkursu jest firma PwC Polska.
  • Partnerem honorowym w tegorocznej edycji jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 

 
wstecz drukuj góra
PCC. synergies at work